Přihlásit
DISTRIBUTOR
 

 FAQ - firemní produkty verze 8

 

Je ve firemních produktech obsažen avast! Software Updater?
Ano je, ale neinstaluje se automaticky. Je pouze volitelnou komponentou. Správci podnikových sítí musí mít přísnou kontrolu nad verzemi veškerého softwaru běžícího na jejich sítích a automatické aktualizace, které nebyly testovány pro provoz v konkrétním podnikovém prostředí mohou způsobovat problémy. Instalace avast! Software Updateru je doporučena především v prostředí malých firem, které nemají vlastního správce IT infrastruktury.

Jak je to s AccessAnywhere, je součástí firemních produktů?
AccesAnywhere je komponenta, která je v produktech pro domácí použití k dispozici pouze v prémiovém produktu avast! Premier. Pro použití vyžaduje integraci s účtem my.avast. To co je domácími uživateli hodnoceno jako užitečná vlastnost, může ve firemní síti představovat potenciální bezpečnostní riziko tím, že poskytuje způsob, jak snadno získat řízení počítačů v podnikovém prostředí a umožňuje transfer souborů. Tato funkce by měla být ve firemním prostředí používána s maximální obezřetností. Z tohoto důvodu je dostupná pouze jako volitelná instalace v produktech EPP a EPSP.

Nenašel jsem v produktech avast! Endpoint Protection čištění prohlížečů. Lze někde v programu aktivovat?
Ne. Avast! Browser Cleanup (čištění prohlížečů) není součástí business produktů. Tato komponenta umožňuje domácím uživatelům odstranit nežádoucí panely nástrojů a další pluginy. Ve firemním prostředí by ovšem mohlo docházet k odstranění modifikací prohlížečů, které jsou správci instalovány záměrně, například u starších prohlížečů, kde jsou používány nástroje třetích stran pro zlepšení bezpečnosti.

V avast! Premier je komponenta avast! DataShleder. Který Endpoint produkt tuto komponentu obsahuje?
Žádný. Tato komponenta, která umožnuje permanentní vymazání souborů z pevného disku není ve firemních produktech dostupná. Poskytnout uživateli možnost neobnovitelného vymazání souborů, případně celých jednotek není ve firemním prostředí žádoucí. Blokování přístupu k této komponentě by mělo dopad na další důležité vlastnosti produktu a proto nebyla tato vlastnost do firemních produktů zahrnuta.